Eesti köögi pärl: Kartulipuder

Eesti köögis on roogasid, mis on sügavalt juurdunud meie kultuuris ja pärandis. Üks sellistest klassikutest, mis on leidnud tee paljude eestlaste südametesse, on kartulipuder.

Kartulipuder on lihtne, kuid maitsev roog, mis on valmistatud kartulist, veest või piimast ning sageli lisatakse võid ja soola. Kartulipuder on laialt levinud kogu Eestis ning seda serveeritakse sageli osana igapäevastest söögikordadest ja pidulikest sündmustest.

Selle roa valmistamine on üsna lihtne. Esmalt keedetakse kartulid pehmeks, seejärel tambitakse need pudruks ja lisatakse või ning sool maitse järgi. Mõnikord lisatakse kartulipudrule ka piima või hapukoort, et saavutada kreemjas konsistents ja rikkalikum maitse.

Kartulipuder on mitmekülgne roog, mida saab serveerida paljude teiste toitude kõrvale või isegi iseseisva toiduna. Sageli süüakse seda koos praetud sibula ja marineeritud kurgiga. Selle lihtsa, kuid rahuldustpakkuvaga roaga kaasnevad sageli sooja kodutunde ja nostalgiliste mälestuste aistingud.

Kartulipuder on kindlasti üks nendest roogadest, mis jääb alati eestlaste toidulauda kaunistama ning millest räägitakse austuse ja armastusega.

Leave a Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga